Karrier

Solution Architect/Konzulens

Dolgozz velünk folyamatosan bővülő tanácsadói csapatunk egyik új, kulcsfontosságú tagjaként és vegyél részt magyar és németországi projektekben

Képes vagy stratégiákban gondolkodni és a technológia illetve az üzleti oldal érdekeit egyaránt képviselni?
Nagyszerűen kommunikálsz, és a folyamatos utazás gondolatával is könnyedén megbarátkozol?

Akkor következő feladatkörökben számítunk Rád

  • Úgy biztosítsd az együttműködést az üzleti, mérnöki és a termékoldali döntéshozók között, hogy a komplex implementációk az ügyfél igényeinek folyamatos szem előtt tartásával menjenek végbe
  • Koncepcióalkotásban való részvétel (üzleti problémák megállapításától egészen a megoldásukra tett javaslatig)
  • Összetett technikai problémák eredményes bemutatása különböző tudásszinttel rendelkező döntéshozók számára
  • Oktatási/mentoring anyagok előállítása a rendszertervező és fejlesztői csapatok számára
  • Rendszertervezőkkel, fejlesztőkkel, az infrastruktúráért felelős szakemberekkel és az operatív csapatokkal való konzultálás, melynek célja a applikációs infrastruktúrával, például a teljesítménnyel vagy hozzáférhetősségel kapcsolatos problémák megoldása
  • Egyéb felmerülő feladatok elvégzése

A sikeres jelentkezés feltétele...

  • Informatikai vagy hasonló területen szerzett MSc diploma
  • Vállalod a külföldi munkavégzést (elsősorban Németországban, mely elérheti a munkaidő 90%-át is)
  • Minimum 5 éves, a szoftverfejlesztésben szerzett gyakorlat, a következők ismeretével:
    • teljes fejlesztői életciklus
    • Java Enterprise Applikációk tervezése és fejlesztése
    • Development, Application és Data Architektúrák tervezése és implementációja
  • Az ügyfélszintű webes megoldások rendszerfejlesztésének, a megosztott rendszerek integrációjának és a szolgálatfókuszú architektúra alapos ismerete elengedhetetlen
  • J2EE programtervezési minta és az EnterPrise architektúra magas szintű ismerete
  • Megfelelő kommunikációs és együttműködési készségek
  • Józan ítélő- és döntésképesség, és fontossági sorrend pontos meghatározása a megfelelő minőség elérése érdekében

A jelentkezésnél előnyt jelent, ha

  • Van tapasztalatod az elemzésben és problémamegoldásban
  • Megfelelő üzleti érzékkel rendelkezel
  • Felismered a problémákat, és javaslatokat teszel azok megoldására
  • Tapasztalataidra támaszkodva képes vagy a megfelelő következtetések levonására

Milyen előnyökkel jár munkatársunkká válni?

  • A munka mellett a magánéleted sem szorul háttérbe: a törzsidőn alapuló rugalmas munkabeosztás, a pontos munkaidőkeret-követés, az alkalmankénti otthonról dolgozás lehetősége, a családodra is kiterjeszthető kedvezmények révén a munkán kívüli életed is jobb lehet velünk!
  • Hosszú távra tervezünk veled! Gondosan megtervezett karrierutaink (és karriermenedzsment-rendszerünk) vannak, a céljaid megvalósítását a megfelelő képzésekkel és projektekkel támogatjuk.
  • Közösségünket az egymás iránti tisztelet, valamint a segítőkész légkör jellemzi. Ez, a magas szakmai színvonal és a színes egyéniségek segítenek abban, hogy a mindennapok jó hangulatban teljenek, miközben a legtöbbet hozod ki magadból.
  • Örülünk neki, ha nyitott vagy és segítünk, hogy megismerd a világot: fél év után jelentős kedvezménnyel utazhatsz a világ minden pontjára a Lufthansa járataival!
  • A befogadó és segítőkész légkör mellett a bizalom is fontos értékünk. Már az első napodtól támaszkodhatsz ránk bármiben, és mi is maximális bizalommal fordulunk feléd.

Mit gondol egy leendő csapattársad?

"Bár a Lufthansa Systems maga is jócskán a légiközlekedés közelében van, a konzulenseknek lehetősége van magukba a légitársaságokba is bejutni.

Érdekes megtapasztalni, hogy hogyan működnek a különböző légitársaságokban az informatikai rendszerek, projektek, azok minden szépségével és kihívásával együtt. Ilyesmikre egy átlagos fejlesztőcégnél ritkán van lehetőség.

Aki belép a csapatunkba, jó eséllyel hamar egy külföldi projekten találja magát, így a közvetlen munkatársai leginkább onnan fognak kikerülni, nem pedig a budapesti csapatból. Mindannyian átéltük azt a váltást, amivel egy ilyen jellegű pozíció jár, így sok tapasztalattal tudjuk segíteni az új kollégát. Amire mindenkinek fel kell készülnie a belépők közül, az a rengeteg utazás, amivel az egyes projektek járhatnak."

Dávid

Állás adatai

Pozíció megnevezés: Solution Architect/Konzulens
Munkavégzés helye: Budapest
Terület: Software Development
Munkaszerződés típusa: Indefinite duration
Napi munkaidő: 8
Nyelvek: English (Advanced level)
Megosztom másokkal a lehetőséget

Csatlakozz hozzánk!

A Lufthansa Systems pozícióira való jelentkezéshez regisztráció szükséges. Ha nincs épp az elképzeléseidnek, tudásodnak megfelelő lehetőségünk, akkor is érdemes regisztrálnod, hogy később felvehessük veled a kapcsolatot!

Kérdésed van?